We cannot compromise our nation's security by allowing visitors entry when their own governments are unable or unwilling to provide the information we need to vet them responsibly, or when those governments actively support terrorism.

President Donald Trump

فرمان اجرایی جدید ترامپ و ممنوعیت ایران

دونالد ترامپ امروز دوشنبه فرمان اجرایی جدیدی برای ممنوعیت شش کشور با اکثریت مسلمان امضا کرد. عراق از این دستور مستثنا شد. در دستور صادر شده قبلی در ژانویه عراق نیز یکی از این کشور ها بود.

دستور جدید اجرایی ممنوعیت سفر به آمریکا شش هفته پس از سردرگمی مردم در فرودگاه های آمریکا و البته پس از مغلوب شدن دستور قبلی دونالد ترامپ در دادگاه فدرال صادر شده است.

نسخه جدید دستور اجرایی دونالد ترامپ افرادی که دارای ویزای معتبر ورود به خاک امریکا هستند را از این ممنوعیت استثنا کرده وممنوعیت بدون محدودیت جدیدی بر پناهندگان سوری به مدت کمتر از قبل یعنی 120 روز اعمال میکند. بدیهی است که کسانی که اقامت قانونی ایالات متحده را دارند نیز از این ممنوعیت مستثنی هستند.

فرمان جدید رئیس جمهور امریکا آقای ترامپ برای منع ورود اتباع ۶ کشور ایران, لیبی, سومالی, سودان, سوریه و یمن امروز مجداد امضا شد
این دستور اجرایی برای مدت ۹۰ روز میباشد در این دستور از عبارت منع موقت استفاده شده که قطعا نشانه خوبی برای از سر گرفتن صدور ویزا پس از ۹۰ روز میباشد
برخلاف دستور اجرایی قبلی که قاضی فدرال از آن ممانعت به عمل آورده بود, این دستور شامل افراد زیر نمیباشد

  • دارندگان گرین کارت
  • دارندگان ویزا (از قبل صادر شده)

فرمان جدید رئیس جمهور امریکا آقای ترامپ برای منع ورود اتباع ۶ کشور ایران, لیبی, سومالی, سودان, سوریه و یمن امروز مجداد امضا شد


این دستور اجرایی برای مدت ۹۰ روز میباشد در این دستور از عبارت منع موقت استفاده شده که قطعا نشانه خوبی برای از سر گرفتن صدور ویزا پس از ۹۰ روز میباشد


برخلاف دستور اجرایی قبلی که قاضی فدرال از آن ممانعت به عمل آورده بود, این دستور شامل افراد زیر نمیباشد

➖دارندگان گرین کارت
➖دارندگان ویزا (از قبل صادر شده)

این دستور از تاریخ ۱۶ مارچ برابر با ۲۶ اسفند اجرایی خواهد شد

فرمان اجرایی جدید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه ۱۶ اسفند، توسط رکس تیلرسون، جف سشنز و جان کلی وزرای خارجه، دادگستری و امنیت داخلی در یک کنفرانس خبری اعلام شد. این فرمان جایگزین فرمان دیگری می شود که دونالد ترامپ در نخستین روزهای آغاز بکار خود صادر کرد اما اجرای آن به دلیل مخالفت‌های قانونی و صدور حکم لغو از سوی دادگاه فدرال، متوقف شده بود.

مخالفت ها و انتقادهای صورت گرفته موجب شد تا آقای ترامپ فرمان اجرایی جدید را با تغییراتی در مقایسه با فرمان پیشین امضا کرده و به اجرا بگذارد.
اما فرمان جدید چه تفاوتی با فرمان قبلی ممنوعیت ورود به آمریکا دارد و چه کسانی موقتا از ورود به آمریکا منع شده اند؟

مهمترین تغییرات کلی

یکی از مهمترین تغییرات فرمان اجرایی رئیس جمهوری آمریکا در مقایسه با فرمان پیشین، حذف نام عراق از میان کشورهایی است که این ممنوعیت برای آنها به اجرا گذاشته شده است. فرمان پیشین، کشورهای عمدتا مسلمان نشین سوریه، لیبی، ایران، سومالی، عراق، سودان و یمن را شامل می‌شد اما در فرمان جدید نام عراق از میان این کشورها حذف شده است. مقام‌های دولت آمریکا اعلام کرده‌اند که دولت عراق به آمریکا تعهد داد که سیستم جدیدی برای بررسی درخواست‌های ویزای شهروندان خود در سفر به آمریکا جایگزین کند.

تغییر مهم دیگری که فرمان اجرایی جدید آقای ترامپ با فرمان پیشین آن دارد شفاف تر شدن و کمتر شدن محدودیت‌هاست. به گفته جان کلی، وزیر امنیت داخلی آمریکا، به طور کلی کسانی که حق ورود به آمریکا را دارند، فرمان اجرایی روی آنها تاثیری نخواهد داشت.

چه کسانی از ورود به آمریکا منع شده‌اند؟

بر اساس فرمان اجرایی جدید رئیس جمهوری آمریکا، شهروندان ایران و پنج کشور سوریه، یمن، سودان، سومالی و لیبی موقتا به مدت سه ماه اجازه ورود به آمریکا را دریافت نخواهند کرد.

بر این اساس، از ۲۶ اسفند که اجرای فرمان جدید آغاز می شود، بررسی پرونده‌های ویزا، گرین کارت و پناهجویی برای سه ماه متوقف می شود و هیچ ویزای مهاجرتی، کاری، تحصیلی، لاتاری و غیره برای سفر شهروندان کشورهای یاد شده صادر نمی‌شود.

این فرمان شامل چه کسانی نمی‌شود؟

با وجود ممنوعیت ورود شهروندان ۶ کشور، فرمان جدید شامل این گروه از شهروندان این کشورها نمی شود:

  • کسانی که گرین کارت آمریکا را دارند
  • کسانی که ویزای ورود به آمریکا را تا کنون دریافت کرده‌اند
  • پناهجویانی که با ورود آنها آمریکا به آمریکا موافقت شده است
  • کسانی که با ویزا یا گرین کارت در آمریکا حضور دارند
  • این در حالیست که در فرمان اجرایی پیشین کسانی که ویزای دریافت کرده بودند امکان سفر به آمریکا نداشتند و دارندگان گرین کارت هم در مواردی به مشکل برخورده بودند.

روز ششم مارس فرمان اجرایی تازه پرزیدنت ترامپ توسط وزیرامورخارجه تیلرسون، جان کلی، وزیر امنین میهن و جف سشنز، دادستان کل کشور معرفی شد. این فرمان اجرایی از ده روز دیگر یعنی ١۶ مارس اجرایی می شود و شامل شهروندان ایران، لیبی، سومالی، سودان، سوریه و یمن خواهد شد. برگردان فارسی گزیده هایی از این فرمان اجرایی را که ممکن است پاسخگوی پرسش های شما باشد، از جمله دلیل قرار گرفتن ایران در این فهرست، اینجا بخوانید.آنچه در زیر می خوانید توضیح کوتاهی از برخی از شرایط ۶ کشور معرفی شده است که در بخشهایی از گزارش سالانه سال ۲۰۱۵ وزارت خارجه ایالات متحده برگرفته شده است که در ژوئن ۲۰۱۶ منتشر شد و نشان می دهد چرا شهروندان این کشورها همچنان برای امنیت ایالات متحده خطر بالایی محسوب می شوند.

ایران: ایران از سال ۱۹۸۴ به عنوان کشور حامی تروریسم معرفی شده است و همچنان به حمایتش از گروه های تروریستی گوناگون از جمله حزب الله، حماس و گروه های تروریستی در عراق ادامه می دهد. ایران همچنین با حمایت از القاعده مرتبط است و به این سازمان اجازه ارسال اعضا و منابع مالی از طریق خاک ایران به سوریه و جنوب آسیا را داده است. ایران در زمینه مبارزه با تروریسم با ایالات متحده همکاری نمی کند.

محدوده و اجرای تعلیق

محدوده: (الف) با در نظر گرفتن استثنائات مندرج در قسمت (ب) در این بند و هر معافیت ذکر شده در قسمت (ج)، تعلیق ورود بر طبق قسمت ۲ این دستور تنها شامل شهروندان خارجی تابع کشورهای تعیین شده که (۱) در تاریخ اجرایی شدن این دستور خارج از ایالات متحده هستند، می شود؛

شهروندان خارجی تابع کشورهای تعیین شده که تا ساعت ۵ بعد از ظهر به وقت شرق آمریکا در روز ۲۷ ژانویه ۲۰۱۷ ویزای معتبر نداشته اند؛ و (۲)

(۳) و در تاریخ اجرای این دستور ویزای معتبر ندارند

(ب) استثنائات: تعلیق ورود مربوط به قسمت ۲ این دستور شامل افراد زیر نمی شود:

(۱)هر فردی که اقامت قانونی و دائم ایالات متحده را دارد؛

(۲) هر تبعه خارجی که در روز اجرایی شدن این دستور یا بعد از آن با اجازه ویژه وارد ایالات متحده شده باشد؛

)۳(هر تبعه خارجی که در روز اجرایی شدن این دستور یا هر زمانی بعد از آن مدرکی معتبر غیر از ویزا دارد که به او اجازه می دهد به ایالات متحده سفر کند یا مدرکی مانند اجازه ویژه که اجازه دهد فرد اجازه ورود یا پذیرش بگیرد؛

)۴(هر فرد دو تابعیتی از کشورهای تعیین شده در قسمت ۲ این دستور که با گذرنامه کشور دیگری غیر از کشورهای تعیین شده سفر کند؛

)۵(هر تبعه خارجی که با ویزای دیپلماتیک یا ویزای مانند دیپلماتیک، ویزای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ویزای C-2 برای سفر به سازمان ملل متحد، یا G-1، G-2 ،G-3 ،-G4؛ یا

(۶) هر تبعه خارجی که پناهندگی دریافت کرده؛ هر پناهنده ای که وارد ایالات متحده شده؛ یا هر فردی که به او، به دستور قاضی مهاجرتی (برای ماندن)، اجازه ویژه (برای ورود) یا حمایتی تحت کنوانسیون ملل متحد علیه شکنجه اعطا شده.

ج)معافیتها: جدا از لغو ورود ناشی از ۲ این دستور العمل، یک مامور کنسولی یادر صورت لزوم کمیسر، اداره حفاظت از مرزها و گمرک (CBP)، یا نماینده کمیسر، ممکن است در صورتی که مامور کنسولی یا CBP صلاح ببینند و به صورت موردی، صدور ویزا یا صدور اجازه ورود برای یک شهروند خارجی را، که در غیر آن صورت ورودش به آمریکا معلق شده است، اجازه دهد، درصورتی که شهروند خارجی تا درجه قانع شدن مامور کنسولی نشان داده باشد که عدم اجازه ورود به وی در دوره تعلیق موجب مشقت بسیار می شود، و اینکه ورود وی ضرری را متوجه امنیت ملی نخواهد کرد و به نفع منافع ملی خواهد بود. مگر آنکه وزیر امنیت میهن به طریق دیگری تصمیم بگیرد، هر معافیت ویزایی صادر شده توسط مامور کنسولی به عنوان بخشی از روند صدور ویزا، هم بر صدور ویزا و هم بر مرحله ورود بعد از آن موثر خواهد بود، اما تمام دیگر شرایط لازم برای ورود را بدون تغییر باقی می گذارد. معافیتهای مورد به مورد می توانند در شرایطی مانند موارد زیر مناسب باشند:

۱- شهروند خارجی قبلا برای دوره ادامه داری برای کار، تحصیل یا فعالیتهای بلند مدت دیگر به ایالات متحده پذیرفته شده است و در تاریخ موثر شدن این دستور در خارج از آمریکا به سر می برد و می خواهد برای از سرگیری آن فعالیت وارد آمریکا شود و منع وی از ورود به آمریکا در دوره تعلیق ویزاها آن فعالیت را مختل می کند.

۲- شهروند خارجی پیش از این روابطی عمده با ایالات متحده برقرار کرده است اما در روز اجرایی شدن این دستور برای کار، تحصیل و یا دیگر فعالیتهای قانونی در خارج از ایالات متحده به سر می برد.

۳- شهروند خارجی ای که به خاطر تعهد تجاری یا حرفه ای عمده خواستار ورود به آمریکاست و رد درخواست وی در دوره تعلیق ویزا آن فعالیت را به خطر می اندازد.

۴- شهروند بیگانه ای که خواستار ورود به آمریکاست برای دیدار با، یا زندگی کردن با، یک عضو خانواده نزدیک (مانند همسر، فرزند یا یکی از والدین)که شهروند آمریکا، مقیم قانونی آمریکا، یا بیگانه ای که با ویزای معتبر غیر مهاجرتی پذیرفته شده است، و عدم ورود و در دوره تعلیق ویزا موجب سختی بیش از حد خواهد شد.

۵- شهروند خارجی یک نوزاد، کودک جوان یا به فرزندخواندگی در آمده باشد، فردی با نیاز فوری به مراقبت پزشکی، یا فردی که پذیرفته شدن وی با توجه به شرایط پرونده قابل توجیه باشد.

۶- شهروند خارجی در استخدام دولت ایالات متحده و یا از طرف آن باشد (و یا وابسته واجد شرایط چنین استخدام شده ای باشد) و آن فرد استخدام شده بتواند با مدرک نشان دهد که خدماتی با ارزش و وفادارانه برای دولت ایالات متحده آمریکا فراهم کرده است.

۷- شهروند خارجی با هدف مربوط به یکی از موسسات جهانی مندرج در 22 U.S.C. 288 et seq. "قانون مصونیت سازمانهای جهانی" (IOIA)، با هدف شرکت در جلسه و یا انجام کار با دولت ایالات متحده آمریکا، و یا با هدف سفر به نمایندگی از سوی یک سازمان جهانی غیر مندرج در IOIA.

۸- شهروند خارجی به عنوان یک بازدیدکننده تحت برنامه تبادلی پشتیبانی شده توسط دولت ایالات متحده، در سفر است.

پیش ثبت نام لاتاری 2019

در صورتی که تمایل به پیش ثبت نام لاتاری توسط موسسه حامی مهاجر دارید از طریق وب سایت inmotion.ir اقدام نمایید و ثبت نام را با کامپیوتر انجام دهید.

جهت دریافت راهنمایی از طریق آیدی تلگرام @idebartar ارتباط بگیرید.

اعلام نتایج لاتاری 2018

جهت دریافت نتایج توسط موسسه حامی مهاجر فرم زیر را تکمیل کنید.

دریافت راهنمایی از طریق تلگرام با آیدی @idebartar

مشاوره برندگان لاتاری

[list icon="icon: map-signs" icon_color="#19ef70"]

  • آدرس : تهران صادقیه برج گلدیس واحد ۷۰۷ مراجعه فقط با هماهنگی قبلی

[/list]

جهت رزرو وقت مشاوره برای برندگان لاتاری : 

 [list icon="icon: phone" icon_color="#19ef70"]

  • 02144281483
  • 02144281489

[/list]

تلفن ها فقط جهت رزرو وقت مشاوره میباشد و اوپراتور امکان مشاوره و راهنمایی شما را ندارد.

عضویت در خبرنامه حامی مهاجر

جهت دریافت آخرین اخبار مهاجرت در خبر نامه و کانال تلگرام ما  عضو شوید. 

[button style="stroked" url="https://t.me/hamimohajer" target="blank" background="#3F51B5" background_hover="#FFC94E" center="yes" icon="icon: paper-plane-o" padding="5px 15px 5px 15px"]عضویت در تلگرام[/button]


جستجو

@hamimohajer
02144284329
02144284385
02144281483
02144281489