زندگی در ایالات متحده آمریکا

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

شرایط زندگی در امریکا

آب و هوا

تنوء اب و هوا در امریکا بسیار زیاد است از هوای سرد الاسکا تا هوای گرم تگزاس و آریزونا و نوادا.مثلا هوای گرم سیری در فلوریدا و هاوایی ، هوای سردسیری در دشتهای بزرگ Great Plains و آب و هوایی خشک در قسمت جنوبی ناحیه جنوب غربی (Southwest) . در تابستان دمای هوا در الاسکا 62 درجه سانتی گراد و در بضی نقاط کالیفرنیا تا 57 درجه سانتیگراد تغییر میکند. در بقیه نقاط امریکا به جز ایالتهای اورگان و واشنگتن و منطقه نیوانگلند، بقیه نقاط آمریکا تابستانهای گرمی دارند. ایالتهای شمال غربی آمریکا در مجاورت اقیانوس آرام (Pacific Northwest) آب و هوای معتدل دارند در حالیکه بخشهای جنوبی، ایالتهای شمال شرقی آمریکا در مجاورت اقیانوس آرام (Pacific Northeast) و غرب میانه آمریکا (Midwest) دارای آب و هوای مرطوب است .

آب و هوا برای بسیاری از افراد نقش مهمی در تصمیم گیری دارد. برخی افراد دوست دارند همان تجربه آب و هوای چهار فصل ایران را در آمریکا نیز تجربه کنند. برخی افراد آب و هوای سرد را دوست ندارند و زنگی در ایالتهایی که مدت زیادی از سال هوا سرد و برفی است و امکان حضور در خارج از محیط خانه را از آنها می گیرد را نمیتوانند تحمل کنند بعضی دیگر هم هوای گرم یا شرجی را دوست ندارد.می توانید با توجه به توضیحات بالا شهر مورد نظر خود را انتخاب کنید.

وضعیت اقتصادی

در ایالتهای مختلف امریکا شراریط اقتصادی با یک دیگر مختلف است به همین علت کیفیت زندگی در جاهای مختلف متفاوت است. کالیفرنیا، تگزاس، نیویورک در سالیان گذشته بالاترین تولید ناخالص را داشته اند.اگر می خواهید ایالتی را برای زندگی در نظر بگیرید حتما شرایط اقتصادی ان را در نظر بگیرید.در اینجا به چند گزینه اشاره شده است

  • مالیات بر ارزش افزوده

هر چیزی که در امریکا می خرید باید مالیاتی حدود 8 درصد روی ان پرداخت کنید که در ایران با نام مالیات بر ارزش افزوده شناخته میشه که در ایران این رقم 6 درصد است.

  • اجاره خانه

اگر شما یک دانشجویید مهم ترین خرجتان برای سکونت در امریکا هزینه اجاره است.مثلا اجاره یک آپارتمان تکخوابه در شهری مثل دالاس به طور متوسط ماهی 700 دلار است که همین خانه در ایالت کالیفرنیا میتواند بیش از 1000 دلار باشد علاوه بر این ها جداگانه باید مبلغی بین 40 تا 80 دلار هم بسته به فصل و میزان مصرف برای هزینه انرژی تان در نظر بگیرید و هم برای بیمه خانه تان که در انجا الزامیست باید مبلغی حدود 12 دلار کنار بزارین.

  • هزینه درمان

برعکس هزینه مواد خوراکی در آمریکا که بسیار پایین است مخارجی مانند تعمیرات، بیمه و خدمات درمانی بسیار زیاد است . برای همین مردم این کشور به پیشگیری اهمیت بیشتری می دهند و به همین علت زیاد ورزش می کنند. اگر شما در امریکا زندگی میکنید و بیمه نباشید یک سرماخوردگی ساده و تزریق آنتی بیوتیک برای شما حداقل 110 دلار خرج دارد البته اگر بیمه باشید حدود 80 درصد ار طرف بیمه به شما کمک خواهد شد در حالی که ایران فقط 30 درصد هزینه های درمانی را پوشش می دهند

  • مواد خوراکی

الف) شیر: ساکنان آمریکا می توانند خیلی راحت مواد خوراکی ارزان قیمت تهیه کنند. مثلا یک گالن شیر (3.78 لیتر یا همان چهار لیتری خودمان) بین 2.5 تا 3 دلار قیمت دارد. که در ایران بسیار گرون تر است.

ب) تخم مرغ: قیمت یک شانه تخم مرغ که در آمریکا حدود سه دلار است یا یک بسته تخم مرغ رسمی دوازده تایی حدود 4.5 دلار است.

ج) روغن و کره: کره که در ایران بارها دچار نوسانات قیمتی شده است در امریکا بسیار ارزان است. فیمت هر پوند آن (معادل 454 گرم) سه دلار است نیم پوند پنیر درجه یک خامه ای هم 2.38 دلار و یک گالن روغن مایع هم حدود 9 دلار است و کیلوی سکر کمتر از یک دلار است.

د) گوشت و برنج: قیمت گوشت در آمریکا با میوه و سبزیجات بسیار متفاوت است. درجه یک گاو کیلویی 10 دلار، گوشت چرخ کرده 11 دلار و سینه مرغ آماده 4.5 دلار قیمت دارد و برنج هندی که در سبد غذایی ان ها جایگاه ثابتی ندارد کیلویی 10 تا 13 دلار قیمت دارد.

  • تلویزیون و اینترنت

در آمریکا برای تماشای کانال های تلویزیونی هم باید هزینه جداگانه پرداخت کنید. مثلا باید برای دریافت 80 کانال ماهانه 40 دلار بپردازید و همچنبن میتوانید با پرداخت شبی یک دلار فیلم کرایه کنید با 10 دلار اشتراک ماهانه بگیرید. و برای این که روی تلفن همراهتون اینترنت پرسرعت با مکالمه رایگان داشته باشید باید بین 40 تا 60 دلار ماهانه پول بدهید.

  • تلفن همراه

کار دیگه ای که برای استفاده همزمان اینترنت و تلفن همراه می توانید بکنید این است که مثلا یک گوشی 700 دلاری را با قیمت 150 دلار به مدت دو سال بگیرید. حتی گوشی های قدیمی تر مثل Iphone 4s را به صورت رایگاه می توانید دریافت کنید و ماهی 65 تا 90 دلار براساس حجم دانلود مورد نیاز هزینه بپردازید.

میزان جرم و جنایات

جرم و جنایات یکی از پارامتر هایی است که ایمنی را در یک شهر تعیین میکند. به دلیل وضعیت نا مناسب اقتصادی و یا حضوره قشره خاصی از نژادهای مختلف جرم و جنایات در برخی از شهر ها زیاد است . البته بیشتر در شهر های بزرگ در محله های مختلف امنیت متفاوت است. بهتر است محل زندگی خود را جایی انتخاب کنید که میزان جرم و جنایت در آن پایین باشد.

مدارس خوب

اکثر ایرانی ها به آموزش فرزندانشان اهمیت زیادی می دهند و معمولا یکی از دلایل مهاجرتشان به آمریکا و کشورهای دیگر تامین آینده بهتر برای فرزندانشان است.پس اگر می خواهید همراه خانواده به امریکا سفر کنید و بچه های مدرسه ای دارید سکونت در شهرها و یا محله هایی که مدارس بهتری دارند برایتان ارزشمند می شود.

آمریکا دو سیستم مدارس دولتی و خصوصی دارد. اداره اموزش و پرورش هر منطقه مدارس دولتی را تحت پوشش دارد که به آن School District گفته می شود. امریکا هم ماننده ایران بین مدارس دولتی و خصوصی اش فرقایی دارد . محل زندگی شما تعیین می کند که فرزندتان به کدام مدرسه دولتی می تواند برود و شما باید در خصوص کیفیت مدارس در شهرهای مختلف و نیز کیفیت مدارس در یک شهر از قبل تحقیق کنید. به عنوان مثال در ایالت کالیفرنیا شهری به نام ایرواین به داشتن مدارس دولتی خوب معروف است اما ممکن است بین مدارس این شهر هم تفاوت هایی وجود داشته باشد. البته لازم به ذکر است که همه ی مدارس دولتی ملزم به رعایت سیلابس درسی ارائه شده توسط ایالت می باشد که باعث میشود از این نظظ تفاوتی بین آن ها نباشد ولی در خصوص مدارس خصوصی محدودیتی وجود ندارد و معمولا فاصله تا خانه، کیفیت مدرسه و هزینه مهم ترین عامل در انتخاب مدرسه است.

شهر بزرگ یا کوچک

برخی افراد زندگی در شهرهای بزرگ را به زندگی در شهرهای کوچک ترجیح می دهند. این افراد از قدم زدن تا دیروقت در خیابانهای شهر و زندگی در میان جمعیت انبوه لذت می برند و زندگی در جایی که مغازه ها زود می بندند و آدمی به ندرت بعد از تاریک شدن هوا در خیابان دیده می شود را دوست ندارند و زندگی در جایی که مغازه ها زود می بندند و آدمی به ندرت بعد از تاریک شدن هوا در خیابان دیده می شود . در آمریکا به طور معمول در اطرف شهرهای بزرگ و بعضی اوقات چسبیده به آنها شهرهای کوچکتر شکل گرفته اند. و امکان جابه جایی راحت بین شهر ها با مترو یا قطار وجود دارد.

در هر حال اگر هم در شهر بزرگی مستقر شدید و بعداً ترجیح دادید که در حومه و یا شهرهای کوچک اطراف زندگی کنید و یا بالعکس همواره امکان جابجایی برای شما وجود دارد و نگرانی از این بابت وجود ندارد.

بازار کار

یکی از مهم ترین عوملی است که باید در انتخاب محل زندگی به آن توجه کنید پیدا کردن کار است پیدا کردن کار در آمریکا به معنی کسب در آمد و جا افتادن در جامعه آمریکا می باشد که اهمیت زیادی دارد.

بازار کار در ایالتهای مختلف متفاوت است . به عنوان مثال شهر هوستون در ایالت تگزاس مقصد بسیاری از ایرانیان است که به دنبال کار در سمتهای مهندسی در زمینه نفت و گاز هستند. و اگر در زمنیه کامپیوتر، برنامه نویسی و اینترنت فعالیت دارید ایالت کالیفرنیا برای شما گزینه مناسبی است که شرکتهای بزرگی مانند اپل و گوگل را در خود جای داده است. در ایالت کالیفرنیا صنایع بهداشت و سلامت و گسترش زیادی داشته اند.

سوالی دارید ؟ حامی مهاجر پاسخگوی شماست
با حامی مهاجر در شبکه های اجتماعی همراه باشید

پیش ثبت نام لاتاری 2019

در صورتی که تمایل به پیش ثبت نام لاتاری توسط موسسه حامی مهاجر دارید از طریق وب سایت inmotion.ir اقدام نمایید و ثبت نام را با کامپیوتر انجام دهید.

جهت دریافت راهنمایی از طریق آیدی تلگرام @idebartar ارتباط بگیرید.

اعلام نتایج لاتاری 2018

جهت دریافت نتایج توسط موسسه حامی مهاجر فرم زیر را تکمیل کنید.

دریافت راهنمایی از طریق تلگرام با آیدی @idebartar

مشاوره برندگان لاتاری

[list icon="icon: map-signs" icon_color="#19ef70"]

  • آدرس : تهران صادقیه برج گلدیس واحد ۷۰۷ مراجعه فقط با هماهنگی قبلی

[/list]

جهت رزرو وقت مشاوره برای برندگان لاتاری : 

 [list icon="icon: phone" icon_color="#19ef70"]

  • 02144281483
  • 02144281489

[/list]

تلفن ها فقط جهت رزرو وقت مشاوره میباشد و اوپراتور امکان مشاوره و راهنمایی شما را ندارد.

عضویت در خبرنامه حامی مهاجر

جهت دریافت آخرین اخبار مهاجرت در خبر نامه و کانال تلگرام ما  عضو شوید. 

[button style="stroked" url="https://t.me/hamimohajer" target="blank" background="#3F51B5" background_hover="#FFC94E" center="yes" icon="icon: paper-plane-o" padding="5px 15px 5px 15px"]عضویت در تلگرام[/button]


جستجو

@hamimohajer
02144284329
02144284385
02144281483
02144281489