زندگی در ایالات متحده آمریکا

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

زندگی در ایالات متحده آمریکا

در این مقاله به کارهایی که هر مهاجر به محض رسیدن به آمریکا نیاز خواهد داشت خواهیم پرداخت. امید است شما خواننده عزیز با دنبال کردن این مقالات بتوانید با مشکلات کمتری شروع اقامتتان را در آمریکا طرح ریزی کنید.

گرفتن موبایل در آمریکا

شركت هاي مختلفي مثل T-Mobile ، AT&T ، Verizon ، Metro PSC و غيره در آمريكا خدمات تلفن همراه را انجام مي دهند كه طبق تجربه بنده توصيه مي شود در بدو ورود پلان اعتباري T-Mobile را تهيه نماييد و بعدها كه اطلاعاتتان بالا رفت به هر شركتي كه درست داريد همان شماره تان را منتقل نماييد.

دریافت کد ملی آمریکا یا Social Number

اولين کاري که شما در بدو ورودتان بايد حتما در صدد انجام آن باشيد، گرفتن سوشيال سکيوريتي نامبر است. چون هر جا که برويد، حتي اگر بخواهيد پولتان را در بانک بگذاريد يا گواهينامه بگيريد يا ... به اين شماره نيازمنديد و قبل از داشتن آن رسما هيچ کاري نمي توانيد انجام دهيد پس در يافتن راهي براي دريافت سريع آن تعجيل کنيد. البته وقتي در فرمي که قبل از مصاحبه پر کرده ايد ، قبلا به گزينه سوشيال سکيوريتي جواب مثبت داده باشيد بايد به صورت اتوماتيک پس از ورود به آمريکا پروسه سوشيال شما آغاز شود ولي از آنجاييکه در آمريکا اشتباهات اداري مثل نقل و نبات است و همچنين صدور سريع اين شماره براي كارمندان اداره سوشيال سكيوريتي اجباري نيست پس بهتر است خودتان به فكر باشيد.

كارت شناسايي ايالتي و گواهينامه

گواهينامه در آمريکا حکم كارت شناسايي را دارد .در اينجا وقتي از شما كارت شناسايي مي خواهند برايشان عجيب است که شما پاسپورتتان را نشان دهيد ، حتي خيليها نمي دانند پاسپورت چيست و کلي آنرا بررسي ميکنند تا آنرا به عنوان كارت شناسايي قبول کنند!! پس اگر در كاليفرنيا هستيد به اداره DMV برويد و کتابچه آيين نامه رانندگي را بگيريد و در روزهايي که بدليل نداشتن سوشيال نمي توانيد کاري نميتوانيد انجام دهيد خودتان را براي امتحان آماده کنيد. اين کتابچه مجانيست. ضمنا هنگام درخواست براي گواهينامه از آنجاييكه پروسه دريافت كارت گواهينامه زمان بر است حتما براي كارت شناسايي ايالتي هم اقدام كنيد كه بعد ها راحت تر بتوانيد ثابت كنيد شما از چه تاريخي ساكن ايالت محل اقامتتان بوديد. بعد از قبول شدن در امتحان كتبي رانندگي نوبت دريافت وقت امتحان عملي و دادن آن امتحان است. در آمريكا براي امتحان عملي بايد خودتان ماشين ببريد و ماشيني در اختيار شما قرار داده نمي شود.

حساب بانكي و كرديت كارت :

پولهايتان را در بالش نگذاريد به بانکهاي بزرگ برويد و پولتان را تحت عنوان حساب چکينگ دربانک بگذاريد. آنها هم بعد از يکي دو هفته برايتان دبيت کارد ميفرستند. که ميتوانيد از آن به راحتي در همه جا استفاده کنيد. بهتر است شما گاهي علاوه بر کرديت کارد از اين حسابها خرج کنيد. بگذاريد حسابتان در گردش باشد و چند بانک شما را بشناسند که بعدها بتوانيد کرديت هاي خوب بگيريد. از با پول نقد خريد کردن بپرهيزيد! چون شما نياز داريد که خودتان را به بانکها معرفي کنيد. و نشان بدهيد که چقدر خوش حسابيد و پولتان مدام در گردش است. البته کرديت فقط و فقط کاربردش گرفتن وامهاي خوب در آينده است مثلا براي خريد خانه يا ماشين يا بيزينس وگرنه اصولا کرديت کاربرد ديگري ندارد و بدون آن هم ميشود زندگي کرد. يکي ديگر از کارهايي که بعد از گرفتن سوشيال بايد انجام دهيد گرفتن کرديت است، همه بانکها هم هم حاضر نميشوند هيچگونه کرديتي به شما بدهند پس خودتان را خسته نکنيد، البته بعضي بانك ها کرديتي که در روزهاي اول به شما ميدهند "سکيور کرديت " نام دارد که در واقع پول خودتان است. شما مثلا مبلغ 1000$ در اين بانک ميگذاريد و آنها به شما کرديت کارد ميدهند و شما ميتوانيد تحت عنوان کرديت کارد همان پول خودتان را خرج کنيد. هر پولي که از اين حساب خرج ميکنيد را بايد جايگزين کنيد تا به عنوان يک ادم خوش حساب مطرح شويد تا بعد از يک مدت به شما پولتان را باز مي گردانند و همان بانك و حتي بانكها و موسسات ديگر نيز کرديتهاي ديگر پيشنهاد مي كنند كه نبايد شتابزده عمل كرد و در قبول پيشنهادشان و اقدام براي گرفتن آن كرديت بايستي دقت لازم را انجام داد.

برای لاتاری گرین کارت نیاز به مشاوره دارید؟ برای ثبت نام لاتاری و یا مشاوره برندگان لاتاری میتوانید با خیالی آسوده روی ما حساب کنید. کافیست تماس بگیرید.

سوالی دارید ؟ حامی مهاجر پاسخگوی شماست
با حامی مهاجر در شبکه های اجتماعی همراه باشید

پیش ثبت نام لاتاری 2019

در صورتی که تمایل به پیش ثبت نام لاتاری توسط موسسه حامی مهاجر دارید از طریق وب سایت inmotion.ir اقدام نمایید و ثبت نام را با کامپیوتر انجام دهید.

جهت دریافت راهنمایی از طریق آیدی تلگرام @idebartar ارتباط بگیرید.

اعلام نتایج لاتاری 2018

جهت دریافت نتایج توسط موسسه حامی مهاجر فرم زیر را تکمیل کنید.

دریافت راهنمایی از طریق تلگرام با آیدی @idebartar

مشاوره برندگان لاتاری

[list icon="icon: map-signs" icon_color="#19ef70"]

  • آدرس : تهران صادقیه برج گلدیس واحد ۷۰۷ مراجعه فقط با هماهنگی قبلی

[/list]

جهت رزرو وقت مشاوره برای برندگان لاتاری : 

 [list icon="icon: phone" icon_color="#19ef70"]

  • 02144281483
  • 02144281489

[/list]

تلفن ها فقط جهت رزرو وقت مشاوره میباشد و اوپراتور امکان مشاوره و راهنمایی شما را ندارد.

عضویت در خبرنامه حامی مهاجر

جهت دریافت آخرین اخبار مهاجرت در خبر نامه و کانال تلگرام ما  عضو شوید. 

[button style="stroked" url="https://t.me/hamimohajer" target="blank" background="#3F51B5" background_hover="#FFC94E" center="yes" icon="icon: paper-plane-o" padding="5px 15px 5px 15px"]عضویت در تلگرام[/button]


جستجو

@hamimohajer
02144284329
02144284385
02144281483
02144281489