راهنمای برندگان لاتاری

راهنمای برندگان لاتاری گرین کارت آمریکا از تکمیل فرم DS-260 تا اخذ ویزای آمریکا

راهنمای برندگان لاتاری در 12 مرحله

به دلیل مهم بودن و خاص بودن شرایط یک برنده لاتاری با جزئیات نسبی در مورد مراحل اداری یک متقاضی لاتاری از ثبت نام لاتاری تا اخذ گرین کارت آمریکا در این صفحه با شما سخن میگویم.

مرحله اول – ثبت نام لاتاری

برای ثبت نام لاتاری فرم DS-5501 را تکمیل میکنید، در این فرم محتوایی را تکمیل میکنید که پس از برنده شدن به آن وابسته خواهید بود. در فرم DS-5501 دو نوع اطلاعات از شما دریافت میشود. اول اطلاعاتی که هویتی است و پس از برنده شدن، حتی با وجود خطا در فرم DS-260 قابل اصلاح خواهد بود مانند نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد، و اطلاعاتی که در صورت اشتباه در تکمیل آنها، حتی در صورت برنده شدن باید این شانس را فراموش کنید. اطلاعاتی مانند وضعیت تاهل و تعداد فرزند و در برخی شرایط، وضعیت تحصیلی شما! برای دسترسی به فرم DS-5501 به آدرس dvlottery.state.gov مراجعه کنید.

مرحله دوم - اعلام نتایج لاتاری

پس از ثبت نام لاتاری ( تکمیل فرم DS-5501 ) و پس از انتظار حدودا شش ماهه، اعلام نتایج لاتاری در ماه می انجام میشود. در هنگام اعلام نتایج لاتاری سه حالت وجود دارد. یا برنده لاتاری شدید، یا برای آن دوره خاص انتخاب نشدید و یا با خطا در اعلام نتایج لاتاری مواجه خواهید شد. در صورت برنده شدن باید به نکات زیر توجه کنید.
• شما یک شماره کیس دارید. این شماره کیس تعیین کننده زمان تقریبی وقت سفارت یا وقت مصاحبه شما در سفارت است.
• مکان POST در انتهای فرم نتیجه به معنای محل سفارت برای قرار مصاحبه نیست.
• داشتن یک شماره کیس شرط کافی برای دریافت ویزا نیست.

مرحله سوم – تکمیل فرم DS-260

پس از برنده شدن در لاتاری، اولین و مهمترین قدم برای یک برنده لاتاری، تکمیل فرم DS-260 است. این فرم در آدرس ceac.state.gov قرار دارد. در این فرم مطالبی از شما دریافت خواهد شد که به دلیل شدت اهمیت، شاید یک یا دو هفته تکمیل آن به طول بیانجامد. در مورد تکمیل فرم DS-260 محتاط باشید. این فرم همان فرمی است که در سفارت روی آن سوگند میخورید و امضا میکنید و در صورت هر نوع مغایرت احتمال عدم دریاف ویزا را خواهید داشت. حتی اگر پس از چند سال هرگونه عدم صداقت شما روی DS-260 اثبات شود میتواند منجر به لغو گرین کارت یا محکومیت شما ( در صورت سیتیزن بودن ) گردد.

مرحله چهارم – کارنت شدن کیس شما

پس ازتکمیل فرم DS-260 باید منتظر باشید تا کیس شما در جریان اداری قرار بگیرد و یا به عبارتی کارنت شود. هیچ ایمیل یا تماسی دریافت نخواهید کرد. برای کنترل وضعیت کیس تان باید ویزا بولتن هارا دنبال کنید. برای کنترل ویزا بولتن ها باید به سایت وزارت امور خارجه آمریکا مراجعه کنید. دسته بندی IV و نوع ویزای DV .
برای در جریان قرار گرفتن از کارنتی کیس ها میتوانید اخبار ویزا بولتن ها را در کانال تلگرام موسسه حامی مهاجر دنبال کنید.

مرحله پنجم – دریافت وقت سفارت

پس از کارنت شدن کیس، باید منتظر جایگزینی نامه اول با نامه دوم باشید. نامه اول همان نامه ایست که برنده شدن شمارا اعلام کرد و نامه دوم همان نامه ایست که وقت سفارت را از اداره کنسولگری وزارت امور خارجه آمریکا به شما اعلام میدارد. با دریافت وقت سفارت از KCC یا NVC باید آن را با سفارت تایید کنید. در غیر این صورت وقت شما ارزشی نخواهد داشت. گاها دیده شده که کنسول به اشتباه وقت به برندگان لاتاری داده است و در این صورت نیاز به مکاتبه با سفارت خواهد بود. به یاد داشته باشید پس از ارجاع کیس شما به سفارت، مرکز ملی ویزا و اداره کنسولگری وزارت امور خارجه آمریکا دیگر هیچ پاسخگویی به شما نخواهد داشت و در صورت هرگونه اشتباه تا قبل از این مرحله، قابل جبران نخواهد بود.

مرحله ششم - انتخاب شعبه پستی برای پیک آپ مدارک

پس از دریافت وقت سفارت از NVC یا KCC باید وقت ارائه شده را با سفارت تایید کنید، در طی همین مرحله شعبه پستی نیز مشخص خواهد شد. در آنکارا بیش از 30 شعبه پستی در دسترس است، شعبه ای را انتخاب کنید که به سفارت نزدیک تر باشد، اما درامارات فقط سه شعبه و در ایروان فقط یک شعبه در دسترس شماست تا بتوانید پروسه پیک آپ پاسپورت یا مدارک را با آن انجام دهید.

مرحله هفتم – تهیه مدارک برای برندگان لاتاری

این مرحله آنقدر مهم است که اشتباه شما اگر به عدم دریافت ویزا منجر نشود قطعا باعث تحمیل هزینه هایی بیش از سه میلیون تومان و وقفه در دریافت ویزا خواهد شد. اولین مهم در زمینه برندگان لاتاری و مدارک آنها این است که نیازی به مهر وزارت امور خارجه یا تایید دادگستری یا ... نیست و تنها ترجمه توسط مترجم کافیست. نکته دوم اینکه تفاوتی در بین سفارت ها نیز در این مورد وجود ندارد. ارسال مدارک برای هیچ سفارتی مورد نیاز نیست، در مورد سفارت آنکارا ارسال تا سال گذشته اتفاق می افتاد که دیگر نیاز نیست.

مرحله هشتم – واکسیناسیون برای مهاجرت

ساده ترین بخش از مهاجرت همین قست است، واکسیناسیون در انستیتو پاستور و ارائه برگه زرد رنگ به پزشک معتمد سفارت. اما ماجرا به همین سادگی نیست. بخشی از واکسن ها فصلی است مانند آنفولانزا و بخشی برای همه لازم الاستفاده. در انستیتو پاستور همه واکسن هارا برای شما نخواهند زد و به شما اعلام خواهد شد که نیازی به تمام واکسن های لیست ندارید. اما پزشک معتمد سفارت نقص را برطرف خواهد کرد و به دلار از شما هزینه دریافت خواهد کرد. نمونه این نوع واکسن، مننژیت است. برخی از واکسن ها در چند مرحله انجام میشوند. برگه واکسیناسیون نیاز به ترجمه ندارد و صرفا قابل ارائه به پزشک معتمد سفارت است. این برگه برای تمام پزشکان دنیا قابل استناد است. تمام اعضای خانواده باید واکسن هارا دریافت کنند.

مرحله نهم – رزرو هتل و پرواز برای وقت مصاحبه

موضوه ساده است. شما نیاز به یک مکان برای اقامت و یک بلیط دو طرفه برای شهری خواهید داشت که سفارت آمریکا در آن قرار دارد. اینکه چند روز باید قبل از وقت سفارت در شهر مورد نظر اقامت داشته باشید و چند روز بعد میتوانید به ایران برگردید کاملا بستگی به شرایط شما، شرایط کیس شما، شرایط وقت سفارت و ... دارد. در حالت کلی اقامت ده روزه این در شهر محل سفارت آمریکا خواهید داشت. انتخاب هتل در کاهش هزینه های شما بسیار حائز اهمیت است. نزدیک بودن هتل به سفارت، نزدیک بودن هتل به پزشک معتمد سفارت و البته نزدیک بودن هتل به اداره پست جهت پیک آپ پست میتواند هزینه های شمارا به شکل چشم گیری کاهش دهد.

مرحله دهم – سفارت و وقت ملاقات

چه زمانی در سفارت حاضر شویم؟ در سفارت چگونه با ما برخورد خواهد شد؟ سوالات بسیاری برای شما در این مورد وجود دارد. هزینه هر نفر در سفارت آمریکا 330 دلار است، این هزینه قابل استرداد نیست، در سفارت حق همراه داشتن وسایل ارتباطی نخواهید داشت. در سفارت حتی یک ماتیک نیز نمیتوانید همراه داشته باشید. فقط و فقط مدارک! یک سفارت بزرگ است و ترافیک کاری بیشتری دارد و تعداد افسر بیشتری در حال خدمت هستند و یک سفارت کوچکتربا افسر های کمتر. شما نهایتا یک نیم روز در سفارت معطل خواهید شد. شما یا ویزا را یکضرب دریافت خواهید کرد، یا رد خواهید شد، یا تحت روال اداری بیشتری قرار خواهید گرفت و یا به دلیل کسری مدارک از شما مدارک بیشتری درخواست خواهد شد.

مرحله یازدهم - پرداخت هزینه صدور گرین کارت

پس از دریافت ویزا باید هزینه صدور گرین کارت را بپردازید. در صورت عدم پرداخت هزینه صدور گرین کارت و پس از ورود به خاک آمریکا، گرین کارت را دیر دریافت خواهید کرد و نتیجه آن سردرگمی در خاک ایالات متحده خواهد بود. باید هزینه صدور گرین کارت با حساب معتبر بانکی آمریکایی پرداخت شود. نگران نباشید. این موضوع را ما برای شما انجام خواهیم داد. هزینه صدور گرین کارت در تاریخ نگارش این مقاله برای هر نفر 220 دلار است. به خاطر داشته باشید تا قبل از ورود به خاک ایالات متحده شما فقط یک دارنده ویزا هستید و در مرزبانی این حق وجود دارد که ویزای شمارا باطل کنند. توصیه میکنم به محض دریافت ویزا ابتدا هزینه صدور گرین کارت را پرداخت کنید و هرچه سریعتر اولین ورود خودتان را به خاک ایالات متحده انجام دهید.

مرحله دوازدهم – سفر به خاک آمریکا

از کجا به آمریکا برم؟ چقدر پول ببرم؟ اول خودم برم بعد خانوادم رو ببرم؟ چقدر وقت دارم که برم؟ با چه پروازی برم؟ از کجا بلیط بخرم؟ کدام ایالت را انتخاب کنم؟ اصلا اونجا چکار کنم؟ کسی هست اونجا حمایتم کنه؟ این سوالات را در همین سایت به زودی پاسخ خواهم داد

هشدار به برندگان لاتاری :

محتوای سایت های مربوط به لاتاری گرین کارت عمدتا مربوط به سال 2011 تا 2015 میباشد، با توجه به اینکه هر سال شرایط و دستورالعمل سفارت و نحوه انجام امور قانونی مهاجرت تغییر کرده و به سفارت ها ابلاغ میشوند لذا توصیه اکید میکنیم به استناد به محتوای سایت های مختلف این شانس بزرگ را از دست ندهید.
شما میتوانید از مشاوره رایگان موسسه حامی مهاجر، با بهترین دسترسی در تهران، بهره ببرید و در صورتی که شهرستان هستید از مشاوره تلفنی ما استفاده کنید.

موسسه حامی مهاجر چه کمکی به برندگان لاتاری میکند؟

1. مشاوره برای برندگان لاتاری به صورت تلفنی یا حضوری

2. تکمیل فرم های DS سفارتی در کوتاه ترین زمان

3. کنترل و اعلام وقت سفارت به برنده لاتاری

4. دریافت رسید پیک آپ ویزا و پاسپورت برنده لاتاری

5. مشاوره و راهنمایی برنده لاتاری برای تهیه مدارک و واکسیناسیون

6. دریافت وقت پزشک و هتل و رزرو پرواز

7. ترجمه مدارک برنده لاتاری و ارسال به سفارت

8. مکاتبه با سفارت و اداره کنسولگری

9. پیک آپ پاسپورت

10. پرداخت هزینه صدور گرین کارت

11. استقبال از شما در آمریکا توسط موسسه حامی مهاجر

12. حمایت از برنده لاتاری در آمریکا برای اجاره خانه، دریافت گواهینامه، اسکان و دریافت SSN و دریافت گرین کارت

در صورتی که تمایل داشتید کلیه امور شما را موسسه حامی مهاجر به شماره ثبت 40059 برایتان انجام دهد و تا رسیدن شما به خاک آمریکا همراهیتان کند میتوانید با موسسه ارتباط بگیرید تا از خدمات ما بهره مند شوید.

سوالی دارید ؟ حامی مهاجر پاسخگوی شماست
سوالی دارید ؟ حامی مهاجر پاسخگوی شماست
با حامی مهاجر در شبکه های اجتماعی همراه باشید
با حامی مهاجر در شبکه های اجتماعی همراه باشید

پیش ثبت نام لاتاری 2019

در صورتی که تمایل به پیش ثبت نام لاتاری توسط موسسه حامی مهاجر دارید از طریق وب سایت my.hamimohajer.com اقدام نمایید.

جهت دریافت راهنمایی از طریق آیدی تلگرام @visa2019 ارتباط بگیرید.

اعلام نتایج لاتاری 2018

جهت دریافت نتایج توسط موسسه حامی مهاجر فرم زیر را تکمیل کنید.

دریافت راهنمایی از طریق تلگرام با آیدی @ivisa2019

عضویت در خبرنامه حامی مهاجر

جهت دریافت آخرین اخبار مهاجرت در خبر نامه و کانال تلگرام ما  عضو شوید. 

 

مشاوره برندگان لاتاری

  • آدرس : تهران صادقیه برج گلدیس واحد ۷۰۷ مراجعه فقط با هماهنگی قبلی

جهت رزرو وقت مشاوره برای برندگان لاتاری

 

  • 02144281483
  • 02144281489

تلفن ها فقط جهت رزرو وقت مشاوره میباشد و اوپراتور امکان مشاوره و راهنمایی شما را ندارد.

جستجو

@hamimohajer
02144284329
02144284385
02144281483
02144281489