لاتاری چیست

لاتاری گرین کارت که در ایران بسیار مشهور شده است، یک قرعه کشی برای دریافت ویزای اقامت دائم آمریکا است. این ویزا از دسته بندی مهاجرتی است و چند سالی است که در ایران بسیار طرفدار پیدا کرده است. جالب تر اینجاست که ایران بیشترین شرکت کننده در دنیا را برای این ویزا دارد و البته سقف سهمیه این ویزا را دریافت میکند.

اساس حقوقی لاتاری گرین کارت

نام صحیح برنامه قرعه کشی گرین کارت ( کارت اقامت دائم ایالات متحده آمریکا ) که در ایران به لاتاری گرین کارتمشهور است، "قرعه کشی ویزای گوناگونی" است که در زبان انگلیسی DV lottery یا Diversity visa lottery program واژه صحیح آن است. برنامه ویزای دایورسیتی بر مبنای S201 تا S204 قانون ملی و مهاجرت سال 1990 پایه ریزی شده است. به بیان ساده تر لاتاری گرین کارت یک قرعه کشی است که هر سال توسط کنتاکی کونسولار امریکا انجام میشود و از میان متقاضیان به 55000 نفر ویزای اقامت دائم داده میشود.

تاریخچه ثبت نام لاتاری

برنامه ویزای دایورسیتی از سال 1994 ، 3مرتبه در فوریه، یکبار در نوامبر و چندین بار در اکتبر اجرا شده. موسسه مسئول این پروژه در 2000 تغییر کرد. مرکز قبلی منصوب ملی ویزا در پورتس موث این وظیفه را به مرکز کنسولی کنتاکی منتقل کرد که از آن پس کلیه امور مربوط به اپلیکیشن های این نوع ویزا را مسئول بوده است. در سال اول این امکان وجود داشت که هر شخصی چندین بار ثبت نام داشته باشد. که این مسئله مشکلاتی برای این سازمان در بر داشت و البته در صورت ثبت نام شاید 1000 مرتبه توسط یک فرد امکان برنده شدن نزدیک به 100% میرسید. اما پس از آن جلوی این امر گرفته شد و هرکس در هر سال مجوز فقط یک ثبت نام را داشت.

شانس برنده شدن در لاتاری

با این وجود همچنان شانس بالایی برای برنده شدن در لاتاری گرین کارت وجود دارد. پس از الکترونیکی شدن پروسه ثبت نام لاتاری گرین کارت در سال 2003 تعداد ثبت نام ها از 13 میلیون به 6 میلیون در سال رسید. به نظر میرسد رویه های جدید این سازمان شانس کسانی که برای سال 2018 و پس از آن را ثبت نام میکنند را بالا میبرد. در لاتاری 2017 که در سال 2016 اعلام نتیجه شد، از بین هر 150 متقاضی، یک نفر ویزا دریافت کرد.

الزامات ثبت نام لاتاری 2018

فقط دو شرط برای ثبت نام لاتاری وجود دارد. اول اینکه شما متولد کشور های مجاز باشید که ایران یک کشور مجاز برای ثبت نام است و دوم آنکه حداقل دیپلم داشته باشید و اگر دیپلم ندارید دو سال سابقه کار در پنج سال گذشته داشته باشید که آن شغل در لیست مشاغل اداره کار ایالات متحده در لیست JOB ZONE 4 و البته با امتیاز SVP 7 باشد. مانند طراحی گرافیک، طراحی وبسایت، مدیریت صنعتی یک کارخانه یا کارگاه و ...

ثبت نام اشتباه لاتاری وارد قرعه کشی نخواهد شد

لازم است بدانید هر ساله بیش از 50 درصد از ثبت نام های لاتاری قبل از ورود به قرعه کشی از لیست اپلیکیشن های مجاز حذف میشوند که علت این امر اشتباه در ثبت نام است. ضمنا اگر پس از برنده شدن هم در سفارت اشتباهی در ثبت نام لاتاری اتفاق افتاده باشد که در مصاحبه مشخص شود، آن تقاضا رد خواهد شد و به ویزا نخواهد رسید. پس برای ثبت نام لاتاری به کافی نت ها و اشخاص کم اطلاع مراجعه نکنید. هرساله بیش از 200 کیس برنده به ما مراجعه میکنند که به علت ثبت نام اشتباه از اخذ ویزا باز مانده اند.

لغو لاتاری توسط ترامپ

 پس از حضور ترامپ در پست ریاست جمهوری و اقداماتش در زمینه مبارزه با مهاجرت به آمریکا، شایع شد که لاتاری لغو شده است. متاسفانه این موضوع از رسانه های داخلی و خارجی نیز منتشر شد اما نکته اینجاست که این موضوع یعنی لاتاری، موضوعی نیست که ترامپ بتواند از نظر قانونی آن را لغو کند.

نکته اینجاست که قبلا هم سناتور هایی سعی بر این داشتن که لغو لاتاری رو انجام بدن اما موفق نشدن. چیزی که بدیهی است اینه که در طول این ایام با توجه به لغو دستور رئیس جمهور آمریکا نسبت به ممنوعیت ورود مسلمانان میشه این نتیجه رو گرفت که قانون اساسی آمریکا از رئیس جمهور آمریکا قوی تر هست و بعید میدونم چنین اجازه ای به ترامپ یا هر رئیس جمهور دیگه ای بده. این قانون برای حفظ تنوع نژادی در آمریکاست و این نوع ویزا سالهاست در حال اعطا به متقاضیان هست.

حکم ممانعت سفر به آمریکا توسط ترامپ

دادگاه عالی آمریکا، با رای قاطع، حکم به اجرای فرمان ممنوعیت سفر ترامپ داد.
امروز، هر نه نفر قاضی توافق کردند تا حکم ممنوعیت سفر ترامپ برای شش کشور که یکی از آنها ایران است اجرایی شود. این حکم در شرایطی اجازه اجرایی شدن به حکم ممنوعیت سفر به آمریکا برای شش کشور میدهد که بخشی از آن اجرایی نشود. البته لازم به توضیح است که سه قاضی از نه قاضی ( توماس، آلیتو، گوروش )، اجازه اجرای کامل حکل ممنوعیت را دادند و شش قاضی فقط بخشی از حکم ممنوعیت سفر ترامپ را تایید کردند.

دادگاه عالى آمريكا در راى خود در مورد فرمان ترامپ يك حكم بينابينى و تا حدودى گيج كننده و شايد قابل تفسير داد. در حکم اولیه نوشته شده تا پاييز كه كامل ‏به پرونده رسيدگى كنند، اجراى "بخشهايى" از فرمان كه معلق شده بود ميتواند دوباره از سر گرفته شود. اين "بخشها" شامل چه كسانى ميشود؟

‏شامل شهروندان ايران و ٥ كشور ديگر كه هيچ ارتباط یا پيوندى با آمريكا ندارند. حالا اين هيچ پيوندى به چه معناست؟ مثلا اگر دانشجويى از دانشگاهى پذيرش داشته باشد اين پيوند است؟ يا مادرى كه ميخواهد به ديدار فرزندش بيايد؟ ‏در چنين شرايطى معمولا اين مجريان قانون (مامور ويزا كه مصاحبه ميكند) تبديل به تفسير قانون ميشوند. كه آيا فرد پيوند دارد يا نه. ‏در قسمتی از حکم حكم مثلا نوشته رابطه مادر با فرزند يا داماد یا عروسش "پيوند" محسوب ميشود.در همين جا مثالهاى ديگر "پيوند" را هم داده: كسى كه يك شركت آمريكايى بهش كار داده يا دانشگاهى براش پذيرش تحصيل يا دعوت سخنرانى فرستاده. چیزی که محرز است بن شامل حال کسانی که ویزا دارند و یا رابطه/پیوندی با ایالات متحده دارند، نمی شود.

قضات دادگاه عالی، بدون تجزیه تحلیل بیانیه های انتخاباتی ترامپ و بدون در نظر گرفتن بیانیه های توییتری ترامپ رای به اجرای بخشی از این حکم ممنوعیت سفر ترامپ دادند. در عوض روی این نکته تاکید کردند که دولت برای تامین امنیت کشور نیاز به ابزاردارد و این حکم ممنوعیت سفر یکی از همین ابزار است. با شرایط موجود، رئیس جمهور ترامپ میتواند این ممنوعیت را در برابر تمام بیگانگانی که ارتباطی با ایالات متحده آمریکا ندارند اجرا کند. نکته در رابطه با این ارتباط این است که قابل تفسیر است نه ارتباط خاص. به این معنا که شاید افسر کنسول یا سفارت که مسئول صدور ویزاست میتواند این حسن رفتار نسبت به ایالات متحده یا ارتباط را تایید یا رد کند. این موضوع واقعا سردرگمی ایجاد خواهد کرد که چه کسی چنین ارتباطی با آمریکا دارد، عدم وضوح این بخش باعث شده کسی نتواند صحبت دقیقی از آنچه اتفاق خواهد افتاد انجام دهد اما آنچه تاکید مجدد شده است این بوده که ترامپ این حق را دارد از این ابزار برای دفاع از امنیت ملی ایالات متحده آمریکا بهره مند شود. و دادگاه، اقای ترامپ را در این رابطه محق دانست.

اما در مورد مخالفان این حکم انچه مهم است این است که آنها از موضع خود پایین نیامده و در طوفانی توییتری اعلام به مبارزه در دادگاه عالی برای مقابله با این حکم کرده اند. این حکم مخالفان زیادی دارد و لازم به ذکر است که این فقط حکم مقدماتی بود که ترامپ را پیروز نسبی میدان خواند.

اطلاعات بیشتر را در کانال موسسه حامی مهاجر به آدرس https://t.me/hamimohajer دنبال کنید.

ثبت نام لاتاری 2020

تا مشخص شدن حکم دادگاه عالی در مورد وضعیت حکم ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا، ثبت نام یا پیش ثبت نام لاتاری در این وب سایت انجام نخواهد شد. به محض مشخص شدن وضعیت لاتاری 2020 از طریق کانال تلگرام اطلاع رسانی خواهیم کرد.جهت دریافت راهنمایی از طریق آیدی تلگرام @visa2019 ارتباط بگیرید.

اعلام نتایج لاتاری 2019

جهت دریافت نتایج توسط موسسه حامی مهاجر فرم زیر را تکمیل کنید.

دریافت راهنمایی از طریق تلگرام با آیدی @visa18

عضویت در خبرنامه حامی مهاجر

جهت دریافت آخرین اخبار مهاجرت در خبر نامه و کانال تلگرام ما  عضو شوید. 

 

مشاوره برندگان لاتاری

  • آدرس : تهران صادقیه برج گلدیس واحد ۷۰۷ مراجعه فقط با هماهنگی قبلی

جهت رزرو وقت مشاوره برای برندگان لاتاری

 

  • 02144281483
  • 02144281489

تلفن ها فقط جهت رزرو وقت مشاوره میباشد و اوپراتور امکان مشاوره و راهنمایی شما را ندارد.

جستجو

phone
021-44215818
021-44215866
telegram راهنمای برندگان لاتاری 2019